Uszczelki pokrywy rozrządu

Poszczególne elementy układu rozrządu w pojazdach i maszynach rolniczych czy budowlanych, podobnie jak w samochodach, wymagają odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniem w wyniku oddziaływania czynników zewnętrznych. Aby lepiej chronić rozrząd, stosowane są pokrywy, wyposażone w uszczelki zabezpieczające przed wnikaniem wody i innych substancji do wnętrza układu. Zobacz, jakie uszczelki pokrywy rozrządu dostępne są w naszym sklepie.

Jest 78 produktów.

Rozrząd pod specjalną ochroną

Układ rozrządu, powszechnie nazywany rozrządem, składa się z kilku istotnych elementów, m.in. paska rozrządu, który odpowiada za jego napędzanie. Wszystkie te części odpowiadają za to, by do cylindrów jednostki napędowej danego pojazdu czy maszyny dostawało się powietrze, a jednocześnie usuwane były spaliny. Dlatego silnik i rozrząd muszą być ze sobą ściśle zsynchronizowane w działaniu, podobnie jak układ wtryskowy i położenie wału korbowego czy napędzanych przez niego tłoków.

Nieprawidłowe działanie rozrządu może prowadzić do problemów z innymi układami współpracujących z jednostką napędową. Dlatego należy go chronić przed wszelkimi uszkodzeniami. Zaniedbania w tym zakresie mogą być powodem wystąpienia poważnej awarii. Należy zadbać o szczelne zamknięcie pokrywy rozrządu, co zapewnia odpowiednia uszczelka. Trzeba ją wymienić w momencie, gdy jest ona uszkodzona lub sparciała.

Jakie funkcje pełni uszczelka pokrywy rozrządu?

Przede wszystkim uszczelka pokrywy rozrządu ma chronić znajdujące się pod nią elementy układu rozrządu. Uszczelki tego rodzaju chronią przed przenikaniem do układu różnego rodzaju substancji chemicznych, takich jak olej silnikowy, płyn do chłodnicy czy paliwo. Jeśli znalazłyby się one w niepożądanych miejscach, doszłoby do poważnych strat i uszkodzeń, m.in. w zakresie układu rozrządu i jego paska.

Uszczelki pokrywy rozrządu znajdują się tuż pod wykonaną z żeliwa lub stali pokrywą. Ze względu na wysokie temperatury panujące w komorze silnika pokrywa narażona jest na pękanie. Jeśli pokrywa pęknie, powinna być wymieniona wraz z uszczelką. Wówczas warto zadbać o wybór wysokiej jakości uszczelki pokrywy rozrządu, która będzie dopasowana do maszyny czy pojazdu, gdzie ostatecznie ma być zastosowana. Ma zapewniać pełną szczelność pokrywy rozrządu. Uszczelki dopasowane do tej pokrywy będą najlepszym sposobem na zabezpieczenie wszystkich elementów układu rozrządu przed niepożądanymi czynnikami.

W ofercie, jako niezależny sprzedawca części i uszczelek do maszyn oraz pojazdów rolniczych i budowlanych, mamy m.in. uszczelki pokrywy rozrządu Perkins, Isuzu, Mahle KMP czy też własne produkt spełniający wszystkie parametry w bardzo atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości związane z wyborem uszczelki pokrywy rozrządu, nasi konsultanci i sprzedawcy szybko doradzą właściwe rozwiązanie.

Zobacz również:

Uszczelki pod głowicę

Uszczelki na wał