Uszczelki turbosprężarek

W nowoczesnych maszynach rolniczych czy budowlanych montowane są obecnie i intensywnie wykorzystywane silniki turbodoładowane, które w swojej budowie wykorzystują turbosprężarkę. Wyposażona powinna być ona w odpowiednie uszczelki. Sprawdź, za co one odpowiadają i kiedy należy dokonać wymiany uszczelki turbosprężarki.

Jest 27 produktów.

CAT USZCZELKA TURBINY 3054 C4.4

Uszczelka pod turbinę stosowana w silnikach CATerpillar C4.4 3056 3054 3054C 3054E C3.3 SPF343C Inny symbol: 1142580, 194-5390, 1945390 Stosowana w maszynach: TL1255C TH408D TH3510D TH357D TH514D...

114-2580AM
Dostępny

3,81 zł Brutto
3,10 zł Netto

Czym jest turbosprężarka?

Turbosprężarka w silnikach pojazdów wykorzystywanych w branży budowlanej i rolniczej, podobnie jak w przypadku pojazdów samochodowych, stanowi połączenie dwóch elementów: turbiny oraz sprężarki. Turbina jest częścią gorącą, a sprężarka częścią zimną i zapewnia niezbędną do prawidłowej pracy sprężarki energię, odzyskiwaną ze spalin.

Co ciekawe, duża część energii uzyskiwanej w procesie spalania paliwa w jednostce napędowej jest marnowana wraz ze spalinami, podczas gdy turbosprężarka korzysta z niej. Pozyskana energia pozwala turbosprężarce na wprawienie wirnika turbiny w ruch i może być przekazana wałkiem do sprężarki. Tam zachodzi inny proces, ponieważ łopatki wirnika sprężają powietrze napływające do tego miejsca z układu dolotowego silnika. Umożliwia to doprowadzenie powietrza w większej ilości do komory spalania i zwiększenie mocy jednostki napędowej.

Jednym z ważnych elementów turbosprężarki jest jej uszczelnienie. Za co ono odpowiada i na co ma wpływ?

Uszczelki turbosprężarki

W turbosprężarkach znajdują się różnego rodzaju uszczelnienia. Są one elementem właściwie niezbędnym w tym elemencie pojazdu czy maszyny. Uszczelki turbosprężarki zapewniają odpowiednie, solidne i trwałe połączenie oraz zachowanie hermetyczności turbosprężarki. Jeśli uszczelka jest w dobrym stanie i pasuje do danej turbosprężarki, to powinna skutecznie zwiększać szczelność maszyny wirnikowej. Skutkuje to uzyskaniem i utrzymaniem wysokiej efektywności pracy całej jednostki napędowej.

Powinieneś przykładać dużą wagę do tego, by dbać o uszczelki turbosprężarki swojego pojazdu, aby były one odporne na pęknięcia i przecięcia.

Uszkodzenie uszczelki turbosprężarki

Jeśli zauważasz wyciek oleju z turbiny, możesz podejrzewać, że doszło do uszkodzenia uszczelki turbosprężarki. Taka sytuacja powoduje, że dochodzi do awarii układu doładowania silnika. Niesprawny system odpowietrzania układu korbowego wywołuje spadek mocy jednostki. Musisz więc wymienić uszczelkę turbosprężarki, ale najpierw powinieneś ją dobrać do maszyny czy pojazdu rolniczego albo budowlanego, jakim dysponujesz.

Prawidłowe działanie turbiny zapewnisz sobie, jeśli zainwestujesz wyłącznie w wysokiej jakości uszczelki do turbosprężarek. Jak je wybrać? Możesz zapytać o to naszych pracowników. Po rozpoznaniu modelu maszyny rolniczej czy budowlanej, dla której kupujesz uszczelki turbosprężarki, zaproponują odpowiednie rozwiązanie w tym zakresie i przekażą informacje o produktach, które sprawdzą się w takim przypadku.

Wymianę uszczelki turbosprężarki zaplanuj, jeśli tylko zauważysz plamę oleju pod maszyną czy pojazdem. Jeśli pojawia się on także na przewodach czy na obudowie turbosprężarki, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że doszło do nadmiernego wyeksploatowania uszczelki turbiny. Nie czekaj z wymianą, ponieważ brak zahamowania wycieku oleju może spowodować poważne i nieodwracalne uszkodzenia w obrębie systemów łożyskowych.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór uszczelek do turbosprężarek. To uszczelki stosowane do uszczelniania miejsca między turbiną a wydechem do silników określonego rodzaju i wskazanych producentów. W karcie poszczególnych produktów możesz przeczytać, w jakich maszynach i u jakich producentów znajdą one swoje zastosowanie.

Mając jakiekolwiek wątpliwości w kwestii wyboru uszczelki turbosprężarki, skontaktuj się z nami. Wystarczy, że podasz numer seryjny silnika, a nasi pracownicy dobiorą dla Ciebie odpowiednią część, w tym uszczelki.