Uszczelki pod głowicę

W maszynach, pojazdach rolniczych i budowlanych wykorzystywane są różnego rodzaju materiały eksploatacyjne, podzespoły i części. W grupie tej można wyróżnić między innymi uszczelki, wśród których są też uszczelki pod głowicę. Jeśli dojdzie do przerwania jej ciągłości, może to doprowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązania. Sprawdź, jakie uszczelki pod głowicę oferujemy!

Jest 123 produktów.

Czym jest uszczelka pod głowicą?

W silnikach wielu maszyn i pojazdów pod głowicą umieszczona jest uszczelka. Wbrew pozorom nie powinna ona ulegać zużyciu wraz z upływem czasu, ponieważ nie jest częścią czy materiałem eksploatacyjnym. Jednak niestety jest inaczej, a usterka w obrębie takiej uszczelki prowadzić może do poważnej awarii silnika i konieczności jego kosztownej naprawy.

Sama uszczelka pod głowicę, inaczej uszczelka pod głowicą, znajduje się pomiędzy kadłubem i głowicą silnika. Przez kadłub przepływają kanałami płyny eksploatacyjne, jak olej i płyn chłodniczy. Uszczelka pod głowicę ma za zadanie niedopuszczenie do mieszania się takich cieczy, których temperatura w trakcie pracy silnika jest odmienna. Ponadto uszczelki pod głowicą będą zapobiegać przedostawaniu się płynu chłodniczego do cylindrów.

Kolejną rolą znakomicie odgrywaną przez dopasowaną i sprawnie działającą uszczelkę pod głowicę jest izolowanie części głowicy i bloku silnika od komór spalania, które w czasie działania jednostki napędowej nagrzewają się do horrendalnie wysokich wartości.

Trudne warunki pracy uszczelki pod głowicą

Już z samej specyfiki umieszczenia uszczelki pod głowicą silnika wynika, że warunki, w których funkcjonuje, są co najmniej trudne. Uszczelka ta musi wytrzymać wysokie temperatury i nagłe ich zmiany, jak wysokie ciśnienie, które powstaje w komorach spalania.

Rodzaje uszczelek pod głowicę

Uszczelnienia statyczne, takie jak uszczelki głowicy, można podzielić na wiele rodzajów, biorąc pod uwagę przede wszystkim ich przeznaczenie. Zawsze przed zakupem uszczelek głowicy zwróć uwagę, czy będą pasować do Twojej maszyny czy pojazdu. Uszczelnienie głowicy powinno być idealnie do niej dopasowane, by spełniać swoje funkcje możliwie jak najlepiej.

Najczęściej uszczelki pod głowicę zbudowane są z kilku warstw materiałów, by były solidne i trwałe. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały kompozytowe i metale, w tym stal. Uszczelka powinna wytrzymać w niezmienionym stanie pod głowicą silnika przez długie lata.

Uszczelki pod głowicę składają się z trzpienia z metalu, najczęściej ze stali nierdzewnej, na który obustronnie walcowane są grafitowe blachy kompozytowe. Powierzchnia uszczelki pod głowicę jest pokryta warstwą ochronną, aby ta nie ulegała pęcznieniu i zniszczeniu w stałym kontakcie z wodą, olejem i chłodziwem. Metalowe pierścienie uszczelki uszczelniają komorę spalania w silniku i chronią wrażliwy materiał kompozytowy przed przegrzaniem.

Kiedy trzeba obowiązkowo wymienić uszczelkę pod głowicą?

Jeśli od dłuższego czasu silnik Twojej maszyny budowlanej lub rolniczej pracuje nierówno na biegu jałowym, możesz podejrzewać, że doszło do usterki w obrębie uszczelki pod głowicą, zwłaszcza jeśli objawy te występują po nagrzaniu silnika. Sygnałem do tego, że konieczna będzie wymiana uszczelki głowicy, jest nadmierne ubywanie płynu chłodniczego z układu albo przedostanie się nawet śladowych ilości oleju silnikowego do układu chłodniczego. Najlepiej nie czekać i w takiej sytuacji wybrać właściwą uszczelkę pod głowicę i wymienić ją w swojej maszynie.

Wybór uszczelki pod głowicę 

Uszczelka pod głowicę musi być dopasowana do silnika, w jakim ma funkcjonować. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości uszczelki głowicy do silników marki Perkins, Isuzu, Komatsu, Cummins czy Kohler, które mogą być z powodzeniem stosowane. w maszynach rolniczych Massey Ferguson, CLAAS, New Holand czy też do maszyn budowlanych JCB, CATERPILLAR. Jako niezależny sprzedawca uszczelek pod głowice możemy zaoferować Ci nie tylko oryginalne produkty ale również produkty takich marek jak MAHLE czy KMP marek premium na rynku części do silników Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy i postaramy się doradzić Ci wybór produktu spełniającego wszystkie Twoje oczekiwania.