Sprzęgła do maszyn rolniczych i maszyn budowlanych

W budowie maszyn, urządzeń, czy pojazdów wyróżnić można wiele różnych elementów. W parze z silnikami spalinowymi funkcjonuje sprzęgło. To mechanizm do łączenia oraz rozłączania wałów, w celu przekazywania momentu obrotowego. Można też powiedzieć, że sprzęgło to nic innego, jak zespół części służących do połączenia dwóch niezależnie obrotowo osadzonych wałów – czynnego i biernego. Czynny wał jest wałem napędowym, a bierny – napędzanym. Sprzęgło powinno pracować prawidłowo, by odpowiednio przenosić moment obrotowy. Jeśli jest inaczej, może to prowadzić do awarii całego silnika. Dostarczamy elementy i części zamienne do sprzęgieł samochodowych i przeznaczonych do maszyn, urządzeń budowlanych oraz rolniczych. Zobacz, co mamy dla Ciebie i Twoich pojazdów do zaoferowania!

Jest 77 produktów.

Wybór sprzęgieł

Poszukujesz określonego rodzaju sprzęgła do samochodu lub do swojej maszyny? Zwróć uwagę na różne ich typy, jakie umieściliśmy w niniejszej kategorii. Wśród nich znajdziesz między innymi skrętnie sztywne sprzęgła kołnierzowe wyposażone w zęby łukowe. Wykonane zostało ono z poliamidu i stacji. Przeznaczone jest do łączenia silników wysokoprężnych z pompami hydraulicznymi.

Innego rodzaju jest sprzęgło Monolastic, służące do napędów z silnikiem diesla/ pomp hydraulicznych do 100 kW. To właściwie jednoczęściowe sprzęgło elastyczne, wykonane z naturalnej gumy, stężone odpowiednio do przenoszenia momentu obrotowego z mocowaniem na 3 sworznie. Tutaj również masz do czynienia ze sprzęgłem kołnierzowym do silników spalinowych.

Dla zapewnienia kompensacji odchyłek osiowych, promieniowych i kątowych być może do silnika spalinowego potrzebujesz sprzęgła kołnierzowego, o zębach łukowych z poliamidu. To dwukardanowe sprzęgło.

W wielu ofertach od razu zaznaczamy, ile otworów montażowych ma sprzęgło i w jaką liczbę zębów zostało wyposażone, jak sprzęgło – tarcza do spycharek o średnicy 306/353 mm.

Jak wybrać odpowiednie sprzęgło?

Sprzęgła samochodowe i przeznaczone do maszyn rolniczych czy budowlanych, do silników spalinowych, wybieraj pod kątem przede wszystkim tego, do czego zostały one stworzone. Sprawdź ich typ czy materiał, z jakiego je wykonano. Ponadto zainteresuj się ich rozmiarem, średnicą zewnętrzną i wewnętrzną, czy liczbą zębów i otworów montażowych.

Filtruj produkty w kategorii sprzęgła pod względem marki silnika Twojego pojazdu czy maszyny, typu sprzęgła, jakiego poszukujesz, jego rozmiaru, producenta czy dostępności w naszym sklepie. Możesz też zaznaczyć zakres cenowy sprzęgieł.