Uszczelki miski olejowej

Olej silnikowy zapewnia odpowiednie smarowanie częściom silnika spalinowego. Znajduje się w misce olejowej, czyli w pojemniku na olej, który zwykle umieszczany jest poniżej wału korbowego. Miska olejowa stanowi część układu smarowania silnika i gwarantuje znakomitą szczelność. Stosuje się ją w maszynach i urządzeniach rolniczych czy budowlanych z silnikami spalinowymi, a także w samochodach. W naszym sklepie oferujemy duży wybór uszczelek do miski olejowej. Sprawdź, kiedy trzeba je wymienić i jak stwierdzić, czy są w dobrym stanie.

Jest 49 produktów.

Cel stosowania miski olejowej

W maszynach rolniczych, pojazdach budowlanych i innych pojazdach z silnikiem spalinowym stosowana jest miska olejowa. To podstawowy element jednostki napędowej, który odpowiada za składowanie oleju. Olej ten smaruje elementy ruchome silnika, chroniąc je przed przegrzaniem czy zbyt szybkim zużyciem w czasie eksploatacji.

Miska olejowa ma postać specjalnego pojemnika, który stwarza odpowiednie warunki do przechowywania oleju silnikowego. Z miski pompa pobiera odpowiednią ilość oleju, a następnie płyn przepływa pod ciśnieniem przez magistralę olejową prosto do bloku silnika. Olej na koniec wraca do misy.

Uszczelka miski olejowej jako ważny element systemu

Dla zabezpieczenia oleju w misce olejowej przed zanieczyszczeniami oraz przed wylaniem go z miski montowana jest uszczelka. Zapewnia szczelność połączenia występującego pomiędzy silnikiem a miską olejową, z której olej zostaje przekazywany do silnika.

Kiedy i jak wymienić uszczelkę do miski olejowej?

Przy uszkodzeniu uszczelki olej będzie wyciekał z miski, a wówczas albo należy zamontować nową uszczelkę miski olejowej, albo całą miskę oraz wymienić osłony silnika.

By dokonać wymaganej wymiany uszczelki miski olejowej, konieczne jest w pierwszej kolejności spuszczenie pozostającego w pojemniku oleju i zdemontowanie całej miski olejowej, co bywa problematyczne. Nowa uszczelka miski olejowej musi pasować do silnika danej maszyny, dlatego sprawdź to dokładnie przed dokonaniem zakupu, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości w tym zakresie, poproś o pomoc naszych wykwalifikowanych sprzedawców.

Nowa uszczelka miski olejowej będzie znakomicie spełniała swoją główną funkcję, jeżeli zostanie poprawnie dopasowana i zamontowana. Konieczne jest oczyszczenie okolic połączenia pomiędzy silnikiem a miską olejową. Ponadto trzeba też przykręcić wszystkie śruby równomiernie. Przy wymianie uszczelki miski olejowej zaleca się równoczesną wymianę oleju silnikowego wraz z filtrem.

Zobacz również:

Uszczelki termostatu

Uszczelki pompy wody