Czujniki ciśnienia

Bardzo dynamiczny rozwój branży motoryzacyjnej oraz konieczność wychodzenia naprzeciw zmieniającym się uwarunkowaniom rynkowym przekładają się na postęp technologiczny w zakresie konstrukcji silników. Sprawne funkcjonowanie jednostek napędowych stosowanych m.in. w maszynach budowlanych oraz rolniczych jest podyktowane rozmaitymi przesłankami. Niebagatelne znaczenie w tym kontekście mają elementy zastosowane w układach paliwowych – w tym czujniki ciśnienia. Firma Esilniki24 oferuje Państwu najwyższej jakości sensory, które sprawią, że silniki w Waszych pojazdach będą sprawowały się bez zarzutu. Na nasz asortyment składają się modele współpracujące z jednostkami napędowymi takich marek jak Perkins, Catepilar, Isuzu, Kohler oraz Cummins Komatsu. Bogata oferta i profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach współpracy z klientami to jedne z największych zalet naszego sklepu.

Jest 57 produktów.

Czujnik ciśnienia paliwa – jaką spełnia rolę, czym się objawia jego awaria?

Czujnik ciśnienia paliwa znajduje się w gronie kluczowych komponentów, które odpowiadają za ustalanie odpowiednich dawek paliwa przez komputer pojazdu. Dawki te są określane na podstawie informacji, które sensor przekazuje do komputera. Umieszczony jest on na końcu listwy wtryskowej. W sytuacji, kiedy czujnik ma defekty, silnik zaczyna pracować nieprawidłowo, co objawia się na różne sposoby. Przede wszystkim jest to nierówna praca jednostki napędowej, która czasami traci też moc. Ponadto następuje gwałtowny wzrost zużycia paliwa. Niekiedy można poczuć w pojeździe bardzo charakterystyczny zapach niespalonego paliwa. Awarię czujnika ciśnienia paliwa łatwo jest pomylić z usterkami innych sensorów, dlatego w razie zauważenia niepokojących symptomów należy jak najprędzej udać się do stacji diagnostycznej.

Czujnik ciśnienia oleju – jakie jest jego znaczenie i po czym poznać, że jest uszkodzony?

W sklepie esilniki24.pl zaopatrzycie się Państwo również w stosowny czujnik ciśnienia oleju. Perkins czy Catepilar to przykłady marek silników, które współgrają z dostępnymi u nas sensorami. W zależności od rodzaju pojazdu czujnik ten znajduje się albo przy filtrze oleju, albo w pobliżu misy olejowej. Odpowiada on za kontrolowanie ilości oleju znajdującego się w silniku pojazdu. W tym miejscu koniecznie trzeba podkreślić, że omawiany komponent jest niezwykle istotny w kontekście sprawnego funkcjonowania pojazdu. w przypadku usterek zdecydowanie ułatwia on diagnostykę, co z kolei może uchronić właściciela pojazdu przed wysokimi wydatkami związanymi z usuwaniem awarii silnika. Czujnik wyróżnia się prostą budową – posiada element pomiarowy, gwint, gniazdko do umieszczenia przewodu sygnałowego oraz część, która przetwarza wyniki pomiarów ciśnienia oleju. Praca sensora polega przede wszystkim na wewnętrznej pracy membrany. Jego awaria objawia się głównie niegaśnięciem kontrolki po uruchomieniu silnika i włączaniem się jej podczas jazdy. Uszkodzony czujnik nadaje się wyłącznie do wymiany – w naszym sklepie znajdziecie Państwo odpowiedni model.

Czujnik ciśnienia powietrza w silniku – za co odpowiada?

Czujniki ciśnienia powietrza są jednymi z najważniejszych elementów, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie silników spalinowych. Tego typu sensor ma wpływ na ilość paliwa, jaka dostaje się do komór spalania. Warto w tym momencie przypomnieć o tym, że mieszanka paliwo-powietrza zawsze jest dobierana do bieżącego obciążenia jednostki napędowej. Z uwagi na to, nowoczesne silniki stosowane we współczesnych maszynach rolniczych i budowlanych oraz w innych pojazdów wymagają niezmiernie precyzyjnych pomiarów. Sensory odpowiedzialne za pomiar ciśnienia powietrza są w stanie sprostać tym wymogom. Awaria czujnika skutkuje m.in. nagłym spadkiem mocy silnika, wzrostem zużycia paliwa, charakterystycznym szarpaniem silnika podczas przyspieszania czy przygasaniem jednostki napędowej na wolniejszych obrotach. Niekiedy też po wciśnięciu pedału gazu z rury wydechowej wydobywa się czarny dym. Usterki najlepiej zdiagnozować poprzez komputerową diagnostykę pojazdu.

Czujniki ciśnienia – postaw na jakość od Esilniki24

Czujniki ciśnienia odgrywają w pojeździe niezwykle ważną rolę. Ich defekty powodują zakłócenia pracy silnika, co może doprowadzić do bardzo poważnych awarii. Warto zatem zadbać o to, aby sensory wyróżniały się wysoką jakością i solidnością wykonania. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem doskonale znamy koszty naprawy silników – chcąc uniknąć takich wydatków, najrozsądniej jest sięgać po najlepsze komponenty gwarantujące sprawną pracę jednostki napędowej. Jeżeli będziecie mieć Państwo jakiekolwiek wątpliwości związanie z wyborem odpowiedniego sensora, wystarczy skontaktować się z naszymi doradcami i podać numer seryjny silnika. Chętnie pomożemy w dobraniu czujnika, który będzie pasować do silnika Waszego pojazdu. Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach współpracy z klientami. Zakupione u nas czujniki ciśnienia to produkty wykonane z najlepszych gatunkowo materiałów.